Lifestyle,  zdrowie

Joga pomaga obniżyć wysokie ciśnienie i odmładza

Joga, stara indyjska tradycja, którą chyba każdy mniej lub więcej zna,oddziaływuje na wiele pozytywnych spsobów na organizm człowieka.

Nie będę się rozpisywać czym joga jest, warto jednak wiedzieć, że liczy sobie już 5000 lat i pochodzi z Indii.

Ludzie na całym świecie kochają ją i praktykują, bo przynosi wiele korzyści dla ducha i ciała.

A ja tu dzisiaj uwypuklę jeden niesamowity plus tej starej tradycji.

Joga obniża wysokie ciśnienie.

W dzisiejszych szalonych czasach kiedy stres goni stres, a dzień biegnie szybciej niż światło, a człowiek je byle co i byle szybko, czyli najczęściej to, co nazywa się przetworzonym jedzenie, a moim zdaniem jest trucizną dla ciała i ducha, ciśnienie krwi często skacze niebezpiecznie w górę.

Negatywne myśli, zmartwienia i troski obciążają umysł, który nie może znaleźć równowagi. Cierpi cały człowiek.

joga pomaga obnizyć wysokie ciśnienie i odmładza

Joga uczy poprzez określone techniki oddychania, pozycje zwane asanami i medytację, odnaleźć równowagę i  uspokoić cały organizm.

Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby jogę wkomponować w swój codzienny plan. Tak, żeby stała się miłym i przydatnym rytuałem.

Jest to jeden ze sposobów na pokonanie stresu, a ten jak wiadomo jest najgorszym wrogiem twojego zdrowia w każdym aspekcie.Oczywiście jest to tylko terapia uzupełniająca, bo nie możesz mysleć, iż sama joga zastąpi ci wszystko. Potrzeba jeszcze zmiany żywienia na zdrowe, duzo ruchu i odpowiednia porcja snu. Czyli jak zwykle powtarzam do znudzenia: lepiej zapobiegać chorobie, niż ją leczyć.

Oczywiście nie jest moim zamiarem namawiać nikogo do odstawienia leków.Wszystko sobie prosze konsultować z lekarzem…

Joga jednak nie tylko pomaga obniżyć ciśnienie.j

Oprócz tego odmładza cię, bo poprzez regularne ćwiczenia, czyli asany, poprawia się elastyczność twoich mięśni, któłre staja się pieknie rozciągnięte.

A elastyczne mięśnie to młode ciało.

Joga poprawia też twoja postawę, twoje plecy stają się proste i przestaje cie boleć kręgosłup.

Wzrosnie też twoja wytrzymałość i nabierzesz więcej sił.

Poprawia się twoje zdolności umysłowe, zaczniesz się lepiej koncentrować i będziesz mieć więcej sił do pracy.

Joga wymaga cierpliwości, bo efekty nie przychodza natychmiast, co przy okazji uczy cierpliwości i wytrwałości, co w dzisiejszym świecie” chce mieć wszystko natychmiast” jest bardzo przydatną umiejętnością.

Zatem nie czekaj, zwłąśzcza teraz, kiedy wiosna za oknem zabierz matę i wyjdź na powietrze, do parku, albo na balkon, a jeśli nie masz takieij możliwości, niech to bęzie mieszkanie przy otwartym oknie i zacznij ćwiczyć.

Powodzenia – Greenelka

Zapraszam na mój świeżo otwarty kanał na You Tube:)

JEŚLI CHCESZ  MNIE WESPRZEĆ W TYM, CO ROBIĘ,  ZOSTAŃ MOIM PATRONEM

https://patronite.pl/greenelka

 

(Visited 267 times, 1 visits today)

komentarzy 12

  • Greenelka

   Kiedyś zdaje się pisałaś coś o wysokim ciśnieniu, które Cię gnebil, czy może mi się pomyliło? Tak czy owak joga jest niezła, sama lubię sie przy niej odprężyć 🙂 Pozdrowionka 🙂

 • Aga

  Widzę tu filmiki, potem oblukam i to z wielką chęcią. Tak w ogóle to fajnie Cię zobaczyć i jeszcze lepiej posłuchać, bo wiem, że dowiem się czegoś ważnego. No ale to oblukam wieczorem, bo tera nie chcę tak na szybko. Artykuł jak zawsze super. Jogę praktykuję i polecam z całego serca. Joga ma magiczną moc, bo jakoś tak też dodaje radości. 🙂 Pozdrawiam kochana Agnieszko. 🙂

  • Greenelka

   Aga, miło Cię(jak zawsze powitać). I pięknie to wyrazilas: joga daje radość. Właśnie tak to czuję, sama nie wiem dlaczego… Cieszę się, że zechcesz mnie oglądać:)Zapraszam do komentowania jak tu na blogu, kanał jest swiezutki:)
   Pozdrowionka Aga 🙂

 • Agnieszka

  Do jogi zaczęłam się przekonywać. Nie jest ani prosta, ani łatwa- wymaga skupienia, uwagi i…tak jak piszesz, cierpliwości. Jednak po skończonej sesji jestem wyluzowana i taka…pełna energii. Polubiłam ją:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

 • hegemon

  Jakąś książkę o jodze znalazłem jeszcze w szkole średniej i sam przez jakiś czas regularnie ćwiczyłem. Potem wyjechałem na studia i nie było warunków w akademiku. Dopiero niedawno wróciłem do jogi i muszę przyznać, że czuję się po niej świetnie. Niestety, mam kłopoty z regularnością…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Polub Greenelkę na Facebooku