Zdrowie

6 kroków do równowagi ciała i umysłu. Wypróbuj, co ci szkodzi

Nieprawdopodobne dla dzisiejszego świadomego homo sapiens, ale tak było naprawdę i to wiele, wiele, wiele lat.

Ciało sobie, umysł, duch sobie. Jedz zdrowo, dbaj o dostarczanie witamin  minerałów, a zdrowie będziesz mieć zapewnione. Osobno ciał0, osobno dusza.

Swoją drogą, współcześni medycy nadal, kiedy siadasz naprzeciw ich białego fartucha i mówisz nieśmiało, że głowa ostatnio nieznośnie cię boli, albo zgaga męczy, na sam początek wręczają ci receptę z nagryzmolonymi nazwami tabletek. Nie, stop – dzisiaj już nawet recepty do ręki nie dostajesz, chyba żeby papierkami nie brudzić matki planety kochanej naszej, Dzisiaj E- recepta. Mniejsza z tym.

Jak często słyszysz pytanie: a co pani jada, a czy pan rusza swoje cztery literki sprzed fotela i pilocik od telewizorka na półkę odkłada, potem buty na nóżki wciska i na spacer śmiga?

Ciekawe odpowiedzi byłyby, nieprawdaż?

A tymczasem wiadomo dziś, że zdrowy, pełen witamin i minerałów talerz twój codzienny, powinien zawsze iść w zgrabnym duecie z codzienną aktywnością fizyczną.

Któraż to aktywność pomaga ci być po prostu szcżęśliwą i pachnącą na kilometr endorfinami.

Wszystko jest powiązane

Problemy emocjonalne odbijają się na ciele i odczuwasz bóle, zaczynają się choroby. I odwrotnie, choroby ciała sprawiają, że jesteś nieszczęśliwa, a czasami kończy się depresją i Bóg wie czym jeszcze, że o samobojstwie nie wspomnę.

Medycyna orientalna, ajurweda, TMC wie o tym o dawna i powoli, powoli i ta współczesna zaczyna ją naśladować i nieśmiało patrzy na cel, jakim jest równowaga ciała i duszy.

Czy osiągnąć tę rownowagę jest bardzo trudno? Wcale nie!

Krokiem numer jeden jest codzienny ruch !

Już 20 a jeszcze lepiej, 30 minut dziennie, pozwala polepszyć krążenie, przepływ limfy, wzmocnić mięśnie, stawy i serce. Korzyści jest więcej: zyskujesz zgrabną sylwetkę, a spójrz tylko na ulice miast – ile grubasów snuje się ze smutnymi minami. Kiedy ruszasz się, wyrzucasz z siebie hormon szczęścia, czyli serotoninę. Wszystko wydaje się lżęjsze do zniesienia, nawet największe kłopoty.

Spacer, jeśli naprawdę nie lubisz sportu, spacer da ci tez niesamowicie duzo. Tylko wyjdź z domu !

Krokiem numer 2 jest akupunktura

Stara orientalna metoda stymulacji cienkimi igłami określonych punktów na ciele, która opiera się na teorii, że ciało człowieka jest systemem prądów energetycznych i kiedy zapewni im  się harmonijny przepływ, następuje równowaga zarówno psychiczna jak i fizyczna.

Krokiem numer 3 jest zdrowe pożywienie

Wyrzuć ze swojego talerza śmieci, Junk Food, a zobaczysz jak bardzo poprawi się twoje samopoczucie. Zdrowy pokarm to podstawa stabilności fizycznej i psychicznej.

Ja pozbyłam się nawet nerwicy lękowej, której nie dał rady żaden biały fartuch.

Krokiem numer 4 jest słuchanie własnego ciała

Ono jest naprawdę mądre i wie kiedy ma ci pokazać, że coś jest nie w porządku. Wczuj sie w jego inteligencję i naucz sie reagować na najmniejsze dziwne, nienormalne sygnały, które ci wysyła. Zanim z tych małych, zrobią się duże, a potem ogromne problemy. Oby nie, prawda?

Krokiem numer 5 jest aromaterapia

Ja uwielbiam. mam swoje ulubione olejki, przede wszystkim różany i lawendowy, ale moim ostatnim odkryciem jest yng lang.

Polecam.

I na koniec: yoga

Wspaniale odpręża i pielęgnuje ciało i ducha, poprawia koordynację ruchów, pomaga zmniejszyć stres, zapobiega depresji, obniża ciśnienie krwi i częstotliwość akcji serca, wzmacnia psychikę i całe ciało. Korzyści jest dużo, dużo więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

No, to byłoby na tyle.

Jasne, że jest tych drogowskazów dla równowagi ciała i duszy cała masa, ale i te sześć wystarczy, żeby ruszyć w kierunku zdrowia.

Tylko pamiętaj, że, aby zagrały, muszą być w kompletnej orkiestrze !

Powodzenia

Greenelka

Możesz wesprzeć to, co robię, tutaj :

Patronite.pl/greenelka

 

(Visited 148 times, 1 visits today)

2 thoughts on “6 kroków do równowagi ciała i umysłu. Wypróbuj, co ci szkodzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *