Lifestyle

Jak uprościć życie. 5 rzeczy, które ci w tym pomogą

Jak uprościć życie. 5 rzeczy, które ci w tym pomogą

Każdy chciałby żeby w życiu wszystko było piękne i bez problemów. Niestety, że tak nie jest, wiem i ja i ty.

Bardzo często końcowy efekt twoich działań jest inny od tego, który był w twoich planach. A przecież mógłby być lepszy, gdyby… No właśnie gdyby co?

Oczywiście nie można wszystkiego przewidzieć, wszystkiego zaplanować i wszystkiego dopilnować. Ale kilka prostych sposobów może pomóc.

1 Nie komplikuj spraw bardziej niż na to zasługują.

Często szukamy skomplikowanych rozwiązań dla problemow, które są proste. Dzieje się tak tylko dlatego, że sami chcemy te sprawy widzieć jako skomplikowane. Coś nam mówi że tak musi być, bo w gruncie rzeczy nic nie jest proste, a życie to już w ogóle.

jakuprosciczycie5sposobowktoreciwtympomoga

Czy nie szkoda ci czasu, który biegnie nieubłaganie ? Może lepiej wykorzystać go na coś, co sprawi ci przyjemność?

2 Bądź sobą

Nie staraj się nigdy wszystkim przypodobać.

To głupie i nic ci nie da. W życiu przychodzi kiedyś chwila, kiedy powinno przestać  ci zależeć na tym co inni o tobie myślą. Jeśli nie, to źle. I tak nie polubią cię wszyscy, a ty będziesz niewolnikiem. Nie na darmo mówi się, że everybody´s Darling to everybody´s Deep.

3 Słuchaj swojego ciała

Kiedy twoje ciało mówi ci, że nie masz się objadać, kiedy czujesz, że jeszcze trochę, a pękniesz, nie sięgaj po następną porcję. Żeby nie wiem jak apetycznie wyglądała.

Niech cię nie kusi jeszcze jedno ciastko.

Może ten jeden kieliszek wina wystarczy ?

jak uproscic zycie. 5 sopsobow, ktore ci wtym pomoga

Siedzisz po dziesięć godzin w pracy, choć oczy cię pieką i nie możesz się skoncentrować?

To twoje ciało mówi ci, że masz odpocząć. Jeśli go nie usłuchasz, przyplączą się choroby. Masz tylko jedno ciało bez części zamiennych. Szanuj je, bo na to zasługuje.

4  Nie oczekuj od ludzi, aby byli takimi jak ty chcesz

Inni ludzie często nas rozczarowują. To jasne.

Ja też nieraz na tym się łapię. Ale to rozczarowanie pojawia się tylko dlatego, bo  oczekujesz, by inni  byli tacy jak ty sobie życzysz. Niestety tak to nie funkcjonuje i im prędzej to zrozumiesz, tym łatwiejsze będzie twoje życie.

Ludzie są tylko ludźmi, jak mawiał Woland w mojej ukochanej książce „Mistrz i Małgorzata”.

Zaakceptuj to, a zaoszczędzisz sobie rozczarowań, kiedy ktoś nie będzie zachowywał się po twojej myśli.

5 Nie bądź ofiarą, lecz przejmij odpowiedzialność za swoje życie

Ludzie, którzy mówią o sobie, że są szczęśliwi, trzymają cugle życia w swoich rękach i nie są zależni od innych.

Nawet kiedy upadniesz, nawet jeśli to będzie upadek bolesny, podnieś się i idź dalej.

jak uproscic zycie.5 sopsobow,ktore ci w tym pomoga

Jeżeli będziesz siedzieć i jęczeć, zostaniesz w miejscu i w końcu inni się od ciebie odwrócą, bo nie będą w stanie słuchać twojego biadolenia.

Ja wiem, że to wszystko wydaje się proste i ty o tym przecież doskonale wiesz. No, ale dlaczego w takim  razie tak bardzo komplikujesz swoje życie?

 

Pozdrawiam Cię serdecznie – Agnieszka

Jeśli spodobało Ci się to, co napisałam, zapraszam  tutaj

https://greenelka.pl/10-przykazan-szczescia/

Jeśli ten tekst zaciekawił Cię, a może zainspirował, daj temu wyraz proszę. Możesz to wykonać na kilka sposobów. Możesz dać lajka, tu i na mojej stronie na Facebooku, możesz posłać ten tekst dalej, a może napiszesz komentarz. W każdym przypadku cieszę się i pięknie Ci dziękuję.
(Visited 573 times, 1 visits today)

43 thoughts on “Jak uprościć życie. 5 rzeczy, które ci w tym pomogą

 1. Agnieszko, to bardzo mądre, co napisałaś, a już szczególnie o tym, że to jest proste a my sami sobie życie komplikujemy. Tylko wiesz, to naprawdę jest trudno tak zmienić swoje podejście całkowicie. Bo ja bym musiała całkowicie, bo popełniam błędy, o których piszesz. Może nie wciąż i nie wszystkie, ale jednak. Właśnie dziś dopadł mnie black friday – wcale nie w sensie promocji zakupowych tylko załamania nastroju. mam wrażenie, że życie znów znów mnie przerasta. Przeczytam jeszcze raz twój tekst, może będę chociaż w teorii mądrzejsza. No i spróbuję co nieco w praktyce. Obiecuję:)

 2. Iwonko, to wszystko jest trudne do czasu. Do momentu, kiedy coś takiego się dzieje, że już nie dajemy rady dalej. Najczęściej jest to utrata zdrowia, albo jakieś inne traumatyczne przeżycie. Ja coś takiego przeżyłam i zrozumiałam, że warto na wiele rzeczy spojrzeć inaczej.
  Pozdrawiam Cię bardzo ciepło i trzymam kciuki 🙂

 3. Czy uwierzysz, że Mistrz i Małgorzata to również moja ulubiona książka? Czytam ją raz w roku, na wiosnę:)
  Twoje rady są bardzo cenne i proste zarazem… gdyby tylko je zawsze stosować…
  czasem emocje tak biorą górę, że zapomina się o wszystkim…
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

 4. Oj prawda! Zgadzam się z tym co piszesz Agnieszko 🙂 Nie damy radę wszystkich uszczęśliwić a samo biadolenie może zmęczyć samego siebie, nie tylko innych 😀 Ściskam serdecznie PS. Boba Marley’a bardzo lubię słuchać 🙂

 5. Skojarzyły mi się moje ulubione sentencje. które napiszę w punktach, jeśli pozwolisz:
  1. Nie mów, ze szkoda Ci czasu, on i tak upłynie…
  2. Bądź sobą, bo w tej wersji jest Ci najbardziej do twarzy…
  3. Pamiętaj, że czwarty kawałek tortu smakuje identycznie, jak ten pierwszy…
  4. Nie obrażaj się, jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań, to Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice…
  5. Nie obwiniaj życia za swoje porażki, jeśli nie próbowałeś w tym życiu niczego zmienić…

  Miłego weekendu, Agnieszko 🙂

 6. Wszystko, co napisałaś to prawda. I kiedy to zrozumiemy, osiągniemy świadomość to okazuje się, że życie jest proste i piękne takie jakie jest. Tak więc zgadzam się – nie komplikujmy go sobie:)
  Pozdrawiam weekendowo:)

 7. Wszystko to prawda. Do każdego z punktów można się odnieść, bo każdy obecny w życiu, ale żeby nie przedłużać odniosę się do tego o słuchaniu ciała – ile razy lekceważymy zmęczenie, by potem chorować. Tak jakby wypoczywanie było czymś nagannym. Zauważyłam, że szczególnie panie licytują się, ile to robią w ciągu dnia, a jak powiesz coś o przyjemnościach (chociaż odpoczynek to raczej obowiązek), zaraz słyszysz złośliwe – masz na to czas?

 8. Bardzo przydatne porady 🙂
  Z pewnością zostanę z Tobą na dłużej, bardzo podoba mi się Twój blog, obserwuje <3
  Zapraszam do siebie i życzę miłego weekendu ♥

 9. Znam osoby, które chyba urodziły się ze zdolnością komplikowania sobie życia i przyciągania pechowych sytuacji. Nie wiem czy to jest uleczalne , bo. Żaden staram się pomoc , ale ręce opadają z bezsilności . A może i takie osoby muszą być, aby była mozaika ? ?

 10. osobiście mam przekonanie , że życie samo w sobie jest proste … może więc wystarczy by samemu sobie go nie komplikować , może lepiej mniej chcieć a więcej być, może warto przyjrzeć się swoim priorytetom ?

 11. I teraz po głowie mi będzie chodzić ,,Don’t worry, be happy” xD. Hmm, tak, to wszystko się zgadza, ale żeby jeszcze tak łatwo byłoby wcielić to w życie…

 12. Właściwie raz miałem po przesadzeniu z alkoholem problem następnego dnia. Tak mi ten kac dał w kość, że od tamtej pory staram się nie przesadzić, choć tak jak napisałem wcześniej czasem średnio mi to idzie, jednak nie tak jak w ten jeden raz.

  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *