uroda

6 naturalnych sposobów na worki pod oczami

6 naturalnych sposobów na worki pod oczami

 Geny, ale i choroby mogą sprawić, że te nieestetyczne stwory zasiedzą się pod oczami.

Na przykład dolegliwości nerek, nadnerczy, tarczycy, serca, ale i innych organów.

Oczywiście, nie zapominaj, że  kiedy się starzejesz, tkanka łączna i mięśnie wokół oczu stają się ospałe, słabe i nie są w stanie utrzymać jędrnej skóry.

Jednak zmianą sposobu życia możesz powstanie worków pod oczami opóźnić, albo i całkiem im zapobiec. Są osoby, które  nawet w bardzo późnym wieku nie są obarczone ta przypadłością.

Zatem i sposób życia może doprowadzić do powstania tych nieestetycznych zmian. A ponieważ działa to w dwie strony, to i sposób życia może cię przed tym uchronić.

Jeżeli okaże się więc, że nie dręczą cię żadne choroby, a mimo tego zmagasz się z workami pod oczami i bardzo ci to przeszkadza, możesz temu zaradzić na kilka prostych, naturalnych sposobów.

Co prawda w drogeriach  kosmetyków i  suplementów diety, które przyrzekają problem zlikwidować jest od groma, ale możesz wypróbować też  naturalne sposoby.

1.Pij więcej  wody

Jeżeli pijesz jej za mało, ciało nie będzie w stanie wydalać płynów  gromadzących sie w tkankach. Krążenie krwi będzie upośledzone i tym samym skóra straci elastycznośc. Brzmi to jak paradoks, ale to prawda.

Dwa litry wody dziennie powinno stać się codziennym nawykiem.

2.Ogranicz sól

Najważniejsze przykazanie, jeżeli masz worki pod oczami. Nadmierna konsumpcja soli powoduje zatrzymanie wody w tkankach, a tym samym sprzyja powstawaniu worków i opuchlizny pod oczami.

Sól jak i cukier znajdziesz  właściwie we wszystkich przetworzonych produktach, takich jak wędliny, żółty ser, fast- foody, pieczywo, które kupujesz w sklepie, czipsy, po prostu wszędzie.

W zasadzie wszystko zawiera sól.

Oczywiście sól jest pierwiastkiem bardzo potrzebnym, ale nie w takiej formie. Odrobina dobrej morskiej, himalajskiej, albo i naszej szarej kłodawskiej załatwia sprawę.

3. Zapewnij sobie wystarczającą ilość zdrowego snu

Bez tego nie ma mowy o zdrowiu i wypoczętym wyglądzie. Jeżeli nie śpisz tyle, ile twój organizm potrzebuje, natychmiast odbija się to na wyglądzie. Komórki nie dostają wystarczającej ilości tlenu i nie mogą się zregenerować. Najszybciej widać to wokół oczu i nie pomogą wtedy najlepsze i najdroższe kosmetyki.

6 naturalnych sposobow na worki pod oczami

Siedem do ośmiu godzin zdrowego nieprzerwanego snu potrzebujesz aby rano ładnie wyglądać. Jeżeli lubisz, połóż głowę wyżej, aby zapewnić odpływ płynów z obszaru pod oczami.

4.Zimna woda urody twarzy doda

Stosują tę najprostszą z metod Japonki i Koreanki. Zimna woda poprawia krążenie i zapewnia skórze nawilżenie i sprężystość. Za to ciepła woda zmywa naturalny płaszcz lipidowy skóry i sprawia, że staje się cienka i słaba.

Ja, korzystając właśnie z rad Japonek, codziennie rano spryskuję twarz kilkanaście razy zimna wodą. W ten sposób przy okazji jestem rześka i gotowa na rozpoczęcie dnia.

5. Okłady z ziemniaków

Prosty, tani i skuteczny sposób na zmniejszenie worków pod oczami. Ziemniaki wykazują sie działaniem antyzapalnym i uspokajającym skórę.

Dwa kawałki surowego ziemniaka włóż do lodówki, a kiedy będą już bardzo zimne, połóż na zamknięte oczy na  5- 10 minut.

6. Zimne łyżeczki

Kolejny i ostatni sposób na worki pod oczami.

Masaż zimnymi łyżeczkami sprawia, że w okolicy oczu poprawi się krążenie, a tym samym skóra będzie bardziej sprężysta i napięta.

6 naturalnych sposobow na worki pod oczami

Dwie łyżeczki włóż do zamrażalnika na kilka minut, po czym  bardzo delikatnie uciskaj  okolice oczu, zwłaszcza tam, gdzie tworzą się worki, aż łyżeczki staną się ciepłe.

Te 6 naturalnych sposobów jest podstawą pielegnacji tego obszaru skóry.

Woda, sen, mało soli i dodatkowo zimne okłady z ziemniaków, a na deser masaaż łyżeczkami.

Powodzenia i pozdrawiam – Agnieszka

Zapraszam Cię też tutaj

https://greenelka.pl/babka-zwyczajna-wcale-taka-zwyczajna/

 

 

(Visited 814 times, 1 visits today)

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Polub Greenelkę na Facebooku