Lifestyle

Do czego możesz użyć Coca Colę i czy w ogóle wiesz co pijesz?

Do czego możesz użyć Coca Colę i czy w ogóle wiesz co pijesz?

Coca Cola – najczęściej kupowany napój na świecie, przez jednych ukochany, znienawidzony przez innych.

Sama w moim „poprzednim” niezdrowym życiu uwielbiałam Coca Colę.

Do czego mozesz uzyć Coca Cole

Nie piłam jej codziennie, ale czasami miałam na nią taką ochotę, że pędziłam natychmiast do sklepu i w drodze do domu wyżłopałam już połowę. Coś w niej było takiego, że przyciągała mnie jak magnez.  Dzisiaj wiem, że między innymi to cukier, nieprawdopodobne ilości cukru tak mnie od Coli uzależniały.

27 g w 250 ml, czyli 29% dziennego zaporzebowania. Więc trzy szklanki Coca Coli pokrywają 89% !

Ale są tam jeszcze inne perełki jak na przykład kwas ortofosforowy E338.

Bardzo przydatny w produkcji nawozów sztucznych, fosforanowych powłok ochronnych na metalach, do odkamieniania armatury w ciepłownictwie, do oczyszczania soków w cukrownictwie, jako płyn do lutowania i w stomatologii do wyrobu kitów porcelanowych.

Kwas ortofosforowy wypłukuje wapń ze szkliwa zębów, a także sole magnezu i cynku, co oczywiście prowadzi do zaburzeń i niedoborów w organizmach wielbicieli kultowego napoju.

Już samo to wystarczy, żeby nie pić Coca Coli, a przecież jest tam jeszcze dwutlenek węgla, kofeina i karmel E 150d – karmel amoniakalno-siarczanowy, czyli brązowy barwnik syntetyczny używany w produkcji żywności. W wyższych dawkach powoduje zaburzenia trawienia, skurcze mięśni i nadpobudliwość , u panów zaś : UWAGA ! zanik testosteronu.

Właściwie o tym, że Coca Cola nie jest najzdrowszym napojem napisano już tomy, więc lepiej skupić się na tym czy ewentualnie może ona jakąś przysługę ci wyświadczyć.

Może tak wykorzystać jej właściwości dla zupełnie innych celów, całkiem, całkiem pożytecznych?

Okazuje się, że wiedza na ten temat jest całkiem całkiem i nawet niektóre rzeczy bardzo mi się spodobały.

Zatem:

Do czego możesz użyć  Coca  Colę ?

1.Możesz wyczyścić nią toaletę. Po prostu wlej trochę Coli do muszli, poczekaj z godzinkę, przejedź szczotką i problem masz z głowy. Nie potrzebujesz niezliczonych środkow do czyszczenia.

2.Jeżeli podczas malowania powstaną na meblach plamy z farb, mozesz je usunąć nasączoną Colą szmatką. Potem naturalnie umyj powieerzchnię, bo Coca Cola lubi się kleić.

3.Jeżeli nie możesz odkręcić opornej śruby, użyj Coli. Po prostu polej nią śrubke, a sprawa się rozwiąże.

4.Coca Cola usuwa doskonale ślady krwi z ubrania, czy gdziekolwiek się pojawią. W USA policja używa Coli do usuwania śladów krwi z miejsc wypadków.

5.Coca Cola radzi sobie też z  tłustymi plamami. Wystarczy, jeśli nalejesz bezpośrednio na plamę trochę Coca Coli , odczekasz i naturalnie zmyjesz wodą.Albo dodasz Coca Colę bezpośrednio do prania.

6.Coca Colą możesz rozjaśnić włosy, no, ale ja bym odradzała tak je chemią traktować. Jeśli jednak chcesz, to nałóż Coca Colę na włosy na pół godziny i potem umyj dokładnie.

7.Garnki i patelnie możesz pięknie wyczyścić Coca Colą.

Wystarczy polać nią brudne i przypalone powierzchnie i poczekać. Chemia zawarta w napoju zrobi swoją robotę.

8.Coca Cola pomoże pozbyć się gumy do żucia z włosów. Zdarza się, prawda? Nie ucinaj posklejanego pasemka, ale zanurz w Coca Coli i poczekaj, aż zadziała.

9.Cola wspaniale usuwa rdzę z metalu. Po prostu zostaw na noc trochę Coca Coli na zardzewiałej powierzchni i rano umyj.

do czego możesz uzyć Coca Colę

10. A może trzeba wyczyścić monety( to dla numizmatyków)? Zanurz je na krótko w Coca Coli i poczekaj aż wyczyści je do połysku.

11.Coca Cola jako pestycyd. Niszczy wszystko co napotka po drodze. Ślimaki, mrówki i co sobie wymyślisz. Jest nagminnie używana w Indiach, jako nie kosztuje majątku, za to jest wydajna.

A na koniec.

Co mnie zainspirowało do tego, żeby się tym tematem zająć?

Wczoraj w sklepie stał przede mną w kolejce do kasy młodziutki chłopak. Albo szedł na trening, albo wracał. Miał sportową torbę i cały był taki wybitnie sportowy. Kupował  drożdżówkę, serek i Coca Colę.

Wielką butlę…

Pozdrawiam – Agnieszka

Zapraszam tutaj:

https://greenelka.pl/top-5-produktow-spozywczych-przyspieszajacych-starzenie/

Obejrzyj proszę do końca

 

 

 

(Visited 808 times, 1 visits today)

komentarzy 30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Polub Greenelkę na Facebooku