Lifestyle

Jak umilić sobie codzienność? 17 drobnych rad

Aby umilić sobie codzienność, nie zawsze potrzebne są wielkie zmiany.

Często wystarczą drobiazgi,  które sprawią,że życie stanie się przyjemniejsze.

Oto 17 takich rad.

1.Nigdy nie zaczynaj dnia od przeglądu skrzynki z mailami

Robiąc tak, natychmiast wchodzisz w niepotrzebne problemy, często dotyczące innych ludzi, zaczynasz o nich myśleć  i nie potrafisz się skupić na tym co naprawdę jest dla ciebie ważne. ( Rzecz jasna, nie mam na myśli maili związanych z twoja pracą ).

2.Postaw w pokoju świeże kwiaty

Są piękne, kolorowe,  pachną, cieszą twoje oczy i nastrajają cię optymistycznie.

Jak umilić sobie codzienność?

3.Nastaw sobie budzik z muzyką, którą lubisz

Wiadomo, że nie ma nic nieprzyjemniejszego, niż codzienne poranne warkotanie brrrr budzika.

Tego zmienić nie można.Ale już ulubiona melodia, albo slowa ukochanej osoby brzmią z pewnością przyjemniej, prawda? Oczywiście optymalne byłoby, gdybyś budzika nie musiał nastawiać, ale to rzadko jest możliwe.

4.Znajdź czas w ciągu tygodnia, aby spotkać się z przyjaciółmi

Bo właściwie dlaczego robisz to tylko w weekend ?

Niestety ustalił się w naszej kulturze taki właśnie rytm, aby w tygodniu tylko pracować. A przecież nie stanie się nic wielkiego, jeśli dwa lub trzy razy wyskoczysz na miłe spotkanie z przyjacielem, czy przyjaciółką. Dwie godziny dadzą ci wytchnienie od codziennej monotonii.

5.Idź koniecznie na spacer

Nie mówię o sporcie, bo to odrębny temat. Mówię o spacerze. Choć pół godziny na świeżym powietrzy wystarczy, żeby dotlenić twój mózg i pozwoli ci odpocząć.

6. Co powiesz na twój prywatny poranny rytuał?

Może będzie to krótka gimnastyka, może kilka minut medytacji, może spacer z psem, moze kilka stron ulubionej książki.może filiżanka dobrej herbaty ?

Jak umilić sobie dzień ?

7. Znajdź swój wieczorny rytuał

Na przyklad kilka minut dobrej muzyki, może lista zadań do wykonania na następny dzień ? Ważne, żeby kojarzyło ci się z miłym zakończeniem dnia.

8. Słuchaj przed snem odgłosów przyrody

Może to być  śpiew ptaków, padający deszcz, a może szum morza… odgłosy fal uderzających o brzeg mogą przypominać ci twój ostatni urlop. Zaśniesz bardzo szybko i dodatkowo będziesz mieć piekne sny.

9.Uporządkuj swoje biurko

Zostaw na nim to, co potrzebne, ale jednocześnie zatroszcz sie o to, żeby było na nim ładnie. Tak, żeby chciało ci się przy nim pracować. Zdjęcia ukochanych osób, może zwierzaczka , jakieś sympatyczne dekoracje.

Jak umilić sobie codzienność ?

10.Znajdz chwilę tylko dla siebie

Czy to bedzie czytanie książki , czy upieczenie ciasta, czy sport, czy może malowanie albo spacer z psem, ważne, żeby było to zajęcie tylko dla twojej przyjemności.

11.W weekend staraj się zjeść inne śniadanie niż w ciągu tygodnia

Może wlasnoręcznie upieczony chleb? Może pyszna jajecznica od szczęśliwych kurek ? Ważne, żeby mieć na to śniadanie dużo czasu, żebys się nim cieszyć.

12.Postaraj się o dżwiękoszczelne słuchawki, które pozwolą ci pracować w ciszy

Twoja praca bedzie efektywniejsza i szybciej ja skończysz.

13. Kiedy musisz  robić to czego nie lubisz, włączaj muzykę, a najlepiej śpiewaj

Ja w ten sposób umilam sobie sprzątanie i prasowanie (nie lubię, brrr).

14. Często wietrz mieszkanie

Jeśli dużo pracujesz przy biurku, wstawaj, otwieraj okno i głęboko oddychaj. Zobaczysz, już kilka haustów świeżego powietrza da ci siłę i nowe pomysły.

15. Wyłącz powiadomienia

Nie ma nic bardziej denerwującego, kiedy musisz się skoncentrować na pracy, niż brzęczące sygnały, że Ania ma randkę, a Marek imieniny.

16.Zacznij prowadzić zapiski z każdego dnia

Nie musi to być pamiętnik, w ktorym zapisujesz wszystko, co sie zdarzyło. ale może myśli, które są ulotne, a dla ciebie ważne, zasługują na to, żeby je uwiecznić, żeby można byłoby kiedyś do nich wrócić.

17.Namaluj sobie gwiaździste niebo nad łóżkiem

Szczególnie dla mieszczuchów będzie to piękne. Możesz kupić lampę, która takie niebo wyświetli. Wiesz, jak słodko zaśniesz, kiedy nad sobą zamiast gładkiego nudnego sufitu zobaczysz gwiazdy?

Jak umilic sobie codzienność ?

Tak. To tyle z mojej strony.

Oczywiście, nie wszystkie pomysły mogą ci odpowiadać, to tylko propozycje. Każdy człowiek w ciągu swojego życia odkrywa drobne rytuały, rzeczy, które przychodzą z pomocą, aby umilić sobie codzienność.

A jakie są twoje ?

Pozdrawiam

Agnieszka

na pewno zaciekawi Cię to

Nasze superfoods, czyli cudze chwalicie…

 

 

 

(Visited 1 738 times, 1 visits today)

14 thoughts on “Jak umilić sobie codzienność? 17 drobnych rad

  1. Agnieszko, wiele z Twoich rad stosuję, ale niektórych nie da się, ze względu na specyfikę pracy…natomiast najważniejsze są dla mnie ulubione rytuały, nie wyrzeknę się ich za nic!

  2. Gdy się tak zastanawiam nad twoim tekstem utwierdzam się w przekonaniu, że codzienne rytuały są nie do przecenienia. Mam wrażenie, że my mamy ich mnóstwo, np. śniadanie, które robię ja w dni powszednie, a mąż w niedzielę, buziak na do widzenia, codziennie telefon do siebie w środku dnia, pytania, na które odpowiedź jest zawsze ta sama i wiele innych. czegóż chcieć więcej? Takie małe szczęście

  3. Świetny wpis świetne rady 😉 u mnie świeże kwiaty są zawsze, uwielbiam je 😉 dzień zaczynam od kawy, gofrów i kilka stron książki jak mam taką możliwość 😉 uwielbiam rozpieszczać moja rodzinę i budzić ich właśnie takim zapachem 🙂 hmmm aż się rozmarzyłam 🙂 pozdrawiam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *