Jak szybko zrobić wspaniały, naturalny dezodorant?
Podam wam dzisiaj aż 5 przepisów na super proste, super szybkie i super pachnące, pozbawione chemii dezodoranty.
Od pewnego czasu jak wiecie sama robię kosmetyki i nie wyobrażacie sobie ile przyjemności mi to sprawia.
Po pierwsze jestem pewna, że nie ma w nich żadnej chemii, po drugie są cudownie lekkie i pozwalają mojej skórze oddychać, dosłownie czuję jak bardzo jest mi wdzięczna, wreszcie, są proste w wykonaniu, nie wymagają wiedzy tajemnej i do tego są tanie.
Może jedynym mankamentem jest to, że nie są trwałe. Ale właściwie co z tego ? W ten sposób wciąż mogę wypróbowywać coś nowego.
Robiłam już kremy, jeden przykład tutaj, zrobiłam mleczko do demakijażu, cudowne, delikatne, ,teraz przyszła pora na dezodoranty.
Żeby wyczarować takie cudo, potrzeba dosłownie kilka chwil.
Wszystkie dezodoranty można używać do odświeżenia całego ciała.
Urlopowy dezodorant z mięty i bazylii
Mięta i bazylia schładzają i ujędrniają skórę. Soda, którą dodajemy, odświeża, uspokaja ją i zapobiega poceniu. Oprócz tego ten dezodorant cudownie pachnie, doskonale nadaje się na urlop i słońce. Ja mam ten dezodorant zawsze przy sobie.
Potrzebujecie
1 łyżkę mięty,
1 łyżkę bazylii,
1/2 łyżki sody oczyszczonej,
ok 100 ml wody
Wszystko zmiksować, przecedzić przez sitko, mocno wydusić i wlać do butelki z rozpylaczem.
Trwałość : 1 – 2 tygodnie. Czas przygotowania 5 minut
Dezodorant pomarańczowy z solą
To mój ulubiony. Przepięknie pachnie, nasyca minerałami skórę, odświeża i dezodoruje. Możecie używać po kąpieli na całe ciało.
Potrzebujecie
skórkę z połowy pomarańczy. Najlepiej bio, ale jeśli nie macie, to po prostu porządnie wyszorujcie i wyparzcie we wrzątku,
1 łyżeczka soku z pomarańczy,
1 – 2 łyżeczek dobrej naturalnej soli,
ok 100 ml wody
Skórkę pomarańczy utrzeć na tarce, sok wycisnąć, wszystko wrzucić do słoika , dodać wodę, zakręcić i porządnie potrząsnąć. Przecedzić przez sitko i wlać do butelki z rozpylaczem.
Trwałość w temperaturze pokojowej 1 – 2 tygodnie, w lodówce 3 miesiące.
Przygotowanie : 5 minut
Czysty dezodorant z olejkiem eterycznym i octem jabłkowym
Ocet jabłkowy jest naturalnym produktem, który po zetknięciu się ze skórą natychmiast ją dezynfekuje i neutralizuje brzydki zapach potu. Ale nie tylko : ocet odświeża i ochładza. Ten dezodorant możecie również używać na całe ciało po kąpieli. Jest naprawdę rewelacyjny, bardzo go lubię.
Potrzebujecie
do 3 kropli dowolnego naturalnego olejku eterycznego,
30 ml octu jabłkowego,
70 ml wody
Wszystko wlać do butelki z rozpylaczem. Dobrze wstrząsnąć.
Przygotowanie: 1 minuta. Czas przechowywania : w temperaturze pokojowej 1 miesiąc, w lodówce 6 miesięcy.
Dezodorant cytrynowo – różany
Róże są od dawna uznawane za środek, który upiększa, odmładza , no i do tego kosmetyki różane pięknie pachną. Uwielbiam robić wszystko z dodatkiem róż. Cytryna pięknie odświeża.
Potrzebujecie
1 łyżkę suszonych płatków róż. Jeżeli jeszcze nie wpadłyście na pomysł, aby je zbierać, to płatki róż można z łatwością kupić,
1/2 skórki z cytryny, najlepiej bio, a jeśli macie tylko zwykłą, to porządnie ją wymyjcie i wyparzcie we wrzątku,
ok 150 ml wody,
1 łyżeczka sody oczyszczonej.
Skórkę cytryny pociąć na małe kawałeczki, dodać płatki róż, zalać wszystko wodą , włożyć na noc do lodówki . Na drug dzień przecedzić przez sitko, wlać do butelki z rozpylaczem, dodać sodę i porządnie wstrząsnąć.
Czas przygotowania: 5 minut,( bez czasu potrzebnego do naciągnięcia).
Czas przechowywania: 1- 2 tygodnie w temperaturze pokojowej, 3 miesiące w lodówce.
Dębowy dezodorant dla pana
Nie mogłam zapomnieć o naszych panach, prawda? Silni jak dąb muszą być. A dąb jest taki. Jego liście dezynfekują, likwidują zapach potu, i przyspieszają gojenie ran.
Potrzebujecie
10 liści dębu,
ok 150 ml wody,
1 łyżeczkę sody oczyszczonej.
1/2 łyżeczki dobrej naturalnej soli
Liście dębu, sól i wodę zmiksować , włożyć do słoika i wstawić na noc do lodówki. Następnego dnia odcedzić na sitku i dodać sodę. Wlać całość do butelki z rozpylaczem.
Ten dezodorant jest bezzapachowy, możecie dodać według uznania kilka kropel ulubionego olejku zapachowego .
Czas przygotowania : 5 minut, czas przechowywania: 1 miesiąc w temperaturze pokojowej.
Wszystkie dezodoranty mogą być wyjątkowym upominkiem.W pięknej butelce na pewno sprawią radość i będą cieszyć oko i … nos.
Pozdrawiam serdecznie – Agnieszka
i zapraszam tutaj
https://greenelka.pl/orzezwiajace-smoothie-jako-kosmetyk/
Moje inspiracje: „Gruene kosmetik ” Gabriela Nedoma
Niesamowite są te przepisy, nie znałam ich. Podzielę się też swoim, który stosuję by przy okazji uzupełnić poziom magnezu – takie dwa w jednym. Magnez bowiem najlepiej wchłania się przez skórę. Kupuję cytrynian magnezu w zielarskim sklepie, mieszam go pół na pół z ciepłą wodą ( najlepiej destylowaną) i wlewam do buteleczki z atomizerem. Jest to oliwa magnezowa, która doskonale sprawdza się jako dezodorant, ale patent z zapachami muszę wykorzystać przy okazji 🙂
Gabrysiu, dziękuję, bardzo ciekawy przepis i też prosty. A czy woda musi być koniecznie destylowana ? Czy może być dobra mineralna? Skorzystam na pewno.
Ja już teraz sama wymyślam sobie kosmetyki , testuję na sobie z wielką przyjemnością i jestem bardzo zadowolona z efektów. I nie siedzę jak wcześniej godzinami w drogeriach. A skóra wygląda o niebo lepiej niż wcześniej. Robienie naturalnych kosmetyków to w gruncie rzeczy bardzo proste i do tego wdzięczne zajęcie.
Miłej nocy po niebiesku
Agnieszka
Z tego co przeczytałam wynika, że destylowana woda gwarantuje dłuższą żywotność specyfiku bez bakterii, ale z mineralną to bym się wstrzymała, bo ona może wchodzić w reakcje z magnezem. Obecnie mam oliwę z wody przegotowanej i też działa. Ja głównie z powodu ciągłych niedoborów magnezu od czasu do czasu oliwę magnezową „wytwarzam”.
Dziękuję bardzo:)
A ja powiem tylko: Cudeńka. 😉
O, dziękuję stokrotnie 🙂