Lifestyle

19 absolutnie pewnych sposobów na nieszczęśliwe życie ( z Ulissesem )

19 absolutnie pewnych sposobów na nieszczęśliwe życie

(z Ulissesem)

Kiedy spoglądam na to co tu piszę, widzę, że przede wszystkim chodzi mi o szczęście.

Obojętnie z jakiej perspektywy, z jakiego kąta na to patrzę, zawsze na końcu jest szczęście i zadowolenie z życia.

Bo ono jest wspaniałe i jedno jedyne jakie mamy.

Bo przemija tak szybko, że aż trudno w to uwierzyć. Ja wciąż, kiedy zaglądam w głąb siebie, widzę małą dziewczynkę z tornistrem na plecach, wesoło podskakującą w drodze ze szkoły do domu. I to się chyba już nie zmieni i wcale mi z tego powodu nie jest źle. Może dlatego wciąż lubię czytać książki dla dzieci ? Kto wie, kto wie…

19 absolutnie pewnych sposobow na nieszczesliwe zycie

W każdym razie, kiedy w ten sposób o  myślę o szczęściu, to może w rzeczywistości jestem egoistką? Bo czy w końcu wszyscy pragną tego samego ?

Może wcale nie chodzi o to, aby być szczęśliwym? Może właśnie dobrze prowadzić  interesujące, nieszczęśliwe życie?

Może szczęście jest przereklamowane?

I dlatego dzisiaj naprawię ten błąd i napiszę o tym jak być twórczo nieszczęśliwym. Bo to wcale nie jest takie proste.

19 absolutnie pewnych sposobów na nieszczęśliwe życie

1.Przede wszystkim zawsze porównuj się z innymi.

Z tym co posiadają, gdzie podróżują, jakim autem jeżdżą, jaki mają dom.

I zawsze bedziesz odczuwać irytację. Zawsze, bo nawet jeśli zgromadzisz majątek i będziesz go nieustannie pomnażać, to i tak znajdzie się ktoś kto ma więcej. Więc nie spoczywaj, porównuj się, a frustracji, niezbędnego składnika nieszczęśliwego życia nie zabraknie ci nigdy.

2.Bądź dla siebie wrogiem

Niech ci nie przyjdą do głowy takie bzdury, jak akceptacja, a co gorsza, lubienie siebie.

A jeśli już jesteś tego blisko,  niebezpiecznie blisko, spójrz tylko proszę do lustra i powiedz sobie: no nie, jak ja mogę w ogóle się ludziom pokazać ? Ohydne stworzenie, grube, o proszę jak się dżinsy nie dopinają, włosy jak u stracha na wróble, no po prostu koszmar. I w ogóle co ja sobą reprezentuję ? Nic, jestem po prostu wielkie głupie zero.  Nie pasuję do tego świata, jestem do niczego.

Prawda,  że od razu ci smutniej? I o to chodzi !

19 absolutniepewnych sposobow na nieszczesliwe zycie

3.Odsuwaj swoje marzenia na później

Na później to znaczy kiedy twoje dzieci dorosną, kiedy zbudujesz dom, kiedy spłacisz kredyt, kiedy schudniesz, kiedy przejdziesz na emeryturę. To już do ciebie należy, kiedy ten dzień nadejdzie. Ważne żeby to nie było teraz. Bo inaczej diabli wezmą wszystko i może nawet  staniesz się człowiekiem szczęśliwym ?

4. Zresztą najlepiej nigdy nie zabieraj się za realizację swoich marzeń.

Bo i tak  nigdy nic się nie uda.

Ty przecież dobrze o tym wiesz i zresztą na wszystko jest za późno. Niech młodsi od ciebie się w to bawią. Nie dla ciebie takie bzdury, co ty będziesz ryzykować, jeszcze będzie gorzej…  No bo wiadomo, że lepiej być nie może. To niech już zostanie po staremu.

5.Żyj w ciągłym stresie.

Przecież jesteś częścią społeczeństwa,  małym trybikiem w systemie, a ten bez ciebie nie będzie dobrze funkcjonować. Tak przynajmniej  myślisz…

Nigdy nie staraj się mieć czasu dla siebie, nie odpoczywaj, a kto wie, może nawet dorobisz się depresji , albo chociażby syndromu wypalenia? To będzie dobrze widziane w twoim życiorysie. Ważne, żeby  biegać od rana do wieczora jak chomik w karuzeli i nie zwalniać nawet na chwilę. Ty masz ważniejsze sprawy niż czas dla siebie. Może kiedyś tak było, w dawnych zamierzchłych epokach. Dzisiaj czas to pieniądz, a pieniądz jest najważniejszy.

6. Niech twoje życie koncentruje się tylko wokół pieniędzy.

Nie ma nic ważniejszego, a im więcej będziesz ich mieć, tym… no własnie, to co? Patrz punkt 1.

19 absolutnie pewncy spsobow na nieszczesliwe zycie

Twoje szczęście zależy od sumy jaką masz na koncie. Jak już będziesz mieć dużo pieniędzy, to wtedy zrealizujesz wreszcie wszystkie twoje marzenia.

Więc pracuj ponad siły, w najgorszym razie w pracy, której nie cierpisz. Ważne, żeby była kasa. A kiedy już będziesz człowiekiem bogatym, wynagrodzisz sobie wszystkie cierpienia i ofiary, które trzeba było ci ponieść.

7. Myśl pesymistycznie

To bezwzględnie punkt najważniejszy. Bez niego nie ruszysz do przodu.

Zawsze bierz pod uwagę najgorsze scenariusze. Nawet nie dopuszczaj myśli, że coś może się udać. Jedziesz na urlop, na pewno pokój w hotelu będzie brudny, na plaży zjesz lody z salmonellą, a w restauracji nieświeżą rybę. Oprócz tego okradną cię na lotnisku, a samolot się spóźni , a podczas wsiadania skręcisz nogę w kostce na śliskich schodkach.

Korzyść z tego wszystkiego jest taka, że kiedy coś się sprawdzi, zawsze możesz powiedzieć z triumfującą miną : a nie mówiłem?

8.Żyj tak jak inni od ciebie oczekują

To co prawda wygląda na twoje zycie, ale tak naprawdę twoim życiem nie jest.

Szef decyduje co masz robić i ile, rodzice decydują kim masz zostać, żona albo mąż decyduje w co masz sie ubrać, a społeczeństwo w ogóle rozstrzyga o wszystkim. Nie możesz mowić o sobie jako o wolnym człowieku, bo twoje życie nie należy do ciebie. Jaki powód zatem, aby się nim cieszyć ? No weź, przestań…

9. Nigdy nikomu nie pomagaj

19 absolutnie pewnych spsobow na nieszczesliwe zycie

Bądź dla siebie i tylko dla siebie.

Bo co  z tego ci przyjdzie, jeśli komuś pomozesz? Myślisz, że możesz oczekiwać wzajemności? Oczywiście, że nie. Więc niech każdy troszczy się o siebie. A ty bądź dla siebie pępkiem świata.

10. Poczekaj, aż inni  dadzą ci szczęście

Kiedy wreszcie znajdziesz perfekcyjnego szefa, który doceni twoją pracę, kiedy dzieci okażą ci wdzięczność za twoje wieloletnie poświęcenie, kiedy wreszcie rodzice przeproszą cię za wszystko, co ci przez te wszystkie lata zrobili.

Wtedy znajdziesz szczęście, na pewno i bez dwóch zdań. Ale na razie ci wszyscy ludzie są uparci i nie chcą zrozumieć,  że to w ich rękach jest klucz do twojego szczęścia.

11. Zamknij się w przeszłości

Czy była ona dobra czy zła?  Nieważne.

Ważne, żebyś zastanawiał się nad nią. Rozbieraj na czynniki pierwsze wszystko co się w twoim życiu zdarzyło i dlaczego się zdarzyło, a przede wszystkim myśl co by było, gdybyś wcześniej inaczej myślał.

Jak potoczyłoby się twoje życie? A twoje błędy? Biczuj sie w myśli za nie, za wszystkie grzechy mlodości , w ogóle za całe życie. Zamknij się w przeszłości tak,  aby nie pozostał ani kawałek przestrzeni na przyszłość, na dobrą przyszłość dla ciebie.

12.Zamartwiaj się

Każdego wieczoru i każdego ranka. Czyli pierwsza i ostatnia myśl.

19 absolutnie pewnych sposobow na nieszczesliwe zycie

Co będzie jeżeli… Na przykład jeżeli twoje małżenstwo się rozpadnie. Co prawda nie ma na razie takich przesłanek i wydaje ci się, że się kochacie, a nawet często to słyszysz, ale mój Boże , w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.

I co ty wtedy zrobisz, trzeba będzie samemu kredyt spłacać,  a jeżeli bank zajmie dom? Co ty wtedy zrobisz? Pójdziesz do brata? Przecież podczas ostatniego rodzinnego obiadu u mamy opowiadał,  że ma zamiar wyemigrować. No, ten to serio na głowę upadł, do Australii! Co on tam będzie robił, zresztą tam jest duża dziura ozonowa i dla dzieci niedobrze.

Może tak być? Twoja wyobraźnia nie powinna cię ograniczać. Ważne, żeby się ciągle martwić.

13.Niech twoją dewizą będzie bierność

Co prawda masz swoje marzenia i cele, niektóre bardzo ambitne, ale jeszcze nie nadszedł czas ich realizacji. Ten czas z pewnością nadejdzie, ale na razie musisz poczekać. Coś się na pewno wydarzy, los zacznie ci sprzyjać i twoje plany same się zrealizują, bez twojego udziału.

14. Koncentruj się na wszystkim co negatywne.

I to od samego rana.

Niebo zachmurzone? Wiadomo, nigdy nie ma ładnej pogody. Autobus się spóźnił? Jasne, tobie zawsze się coś takiego przytrafia. Kasjerka w sklepie nie uśmiechnęła się do ciebie? Już ty to wiesz, ona sobie ciebie zapamiętała i nie podobasz się jej.

I odwrotnie. Ranek budzi cię słońcem? I co z tego, z pewnością za chwilę zacznie padać. Autobus przyjechał punktualnie? To naprawdę wyjątek. Pani kasjerka była miła? Z pewnością pomyliła cię z kimś innym.

19 absolutnie pewnych sposbow na nieszczesliwe zycie

Najważniejsze, żeby nie zapominać, że świat jest zły, a ludzie podli. Nie ma innej opcji.

Wtedy gwarantuję ci, że uczucie bycia nieszczęśliwym człowiekiem nie opuści cię ani na moment.

15. Opowiadaj  każdemu o tym jak ci źle

To wcale nie jest trudne.

Na pytanie co u Ciebie, odpowiadaj: niedobrze i od razu przechodź do szczegółów. Jeżeli wszystko poprawnie wykonasz, twój rozmowca wpadnie w pułapkę i po dziesięciu minutach będziecie się wspaniale rozumieć. Taka rozmowa wprawi cię w stan totalnej beznadziei, apatii i zobaczysz, że tak prędko się z tego nie podniesiesz. No, ale o to chodzi, prawda?

16. Nie wchodź w żadne poważne związki i unikaj ludzi jak możesz

Poważne związki sa niepożądane, bo tak czy owak nic dobrego z nich nie wychodzi.

I tak spotka cię niewdzięczność, zdrada i niezrozumienie. Ludzie po prostu tacy są i tego nie zmienisz. Dlatego trzymaj się z daleka od wszelkich przyjaźni, o miłości nie mówiąc.  Zresztą niczego takiego jak prawdziwa miłość nie ma, to tylko wymysł tanich romansów.

Ty jesteś ponad takie rzeczy, dlatego też nie przeżywasz rozczarowań.

17. Bądź niemiły

Kiedy ktoś cię pozdrawia, pokaż mu, że ci się to nie podoba.

Odwróć się plecami, albo wykrzyw twarz w grymasie pod tytułem: co ten głupek mi tu głowę zawraca. W końcu wszyscy ludzie wokoł ciebie są rzeczywiście głupi, zatem nie musisz się wysilać. Jeżeli ktoś cię poprosi o pomoc, odpowiedz mu, że przecież nie jesteś organizacją dobroczynną i nie masz czasu i ochoty.

Zobaczysz, że po jakimś, bardzo prędkim czasie w twoją stroną nie popłynie żaden uśmiech, a ty będziesz mieć spokój od tej bandy idiotów.

18. Myśl, że wszystko ci się należy

Masz przytulne cztery ściany ? I co z tego, to normalne.

Nie narzekasz na zdrowie? Należy ci się, tak powinno być. Masz wspaniałą rodzinę, która wskoczyłaby za tobą w ogień? No wiesz, a co w tym jest dziwnego? Nie widzę powodu, dla którego z tego powodu można być szczęśliwym.

Chyba wystarczy, co?

Jeżeli będziesz przestrzegać tych osiemnastu punktów, z pewnością nie będzie w twoim życiu ani jednego szczęśliwego dnia, co ja mówię – ani jednej szczęśliwej godziny, minuty, sekundy!

Ale jeśli ci mało, to mam dla ciebie jeszcze jedną radę. Najważniejszą z ważnych.

19. Nigdy nie rób tego, co sprawiłoby ci przyjemność

Przyjemnośc jest tak czy owak twoim wrogiem numer jeden, więc nie powinno ci to przychodzić z trudem.

Czy w sobotni wieczór masz ochotę na przytulne godziny z kieliszkiem  wina i dobrym filmem? Wykluczone. Odmów sobie tego i zobaczysz jak prędko spadnie poziom Twoich endorfin. A ty się nie przejmuj , weż do łóżka szklankę mleka z obrzydliwym kożuchem i zatop się w lekturze Ulissesa.

Czujesz tego bluesa?

Pozdrawiam Cię serdecznie – Agnieszka ( która Ulissesa nie cierpi od zawsze)

Myśle, że spodoba Ci się też to

https://greenelka.pl/8-powodow-dla-ktorych-powinno-byc-ci-obojetne-co-inni-o-tobie-mysla/

Za każdy komentarz dziękuję, jesli podoba Ci się to co piszę, daj lajka, sprawisz mi wielką radość/ Zapraszam też do polubienia mojej strony na facebooku.

 

(Visited 1 477 times, 1 visits today)

33 thoughts on “19 absolutnie pewnych sposobów na nieszczęśliwe życie ( z Ulissesem )

 1. Chi, chi, chi… Jedyny „Ulisses”, jakiego znam, to ten Joyce’a – tego się w ogóle nie da czytać 🙂 A zamiłowanie do książek dla dzieci i młodzieży mam wciąż, podobnie jak Ty. ciekawe, kiedy dorosnę i czy w ogóle zdążę?

  1. Nie dasz rady dorosnąć jak i ja, jeżeli do tej pory się nie dało, to i dalsze wysiłki nie maja szans.:) A co do Ulissesa, tak, tak, to ten właśnie, musiałam przeczytać na studiach i nie dałam rady:)
   Uściski

 2. Ha ha ha !!! Nie gadaj z nikim, nikomu nie podawaj ręki, koniecznie się zamartwiaj i myśl pesymistycznie !!! Ciekawa jestem, co skłoniło Cię do napisania takiego postu ? Nie czytałam „Ulissesa „. Może dlatego, że lubię być szczęśliwa. A w życiu bywa różnie: raz jest lepiej a raz gorzej, a to wszystko tak naprawdę jest w naszej głowie. Buziaki serdeczne :))) Bądź szczęśliwa !!!

 3. To dla kontrastu lepiej poczytać Pollyannę 🙂
  Jak patrze na niektórych ludzi wokół, to chyba urodzili się już z takim zakwasem we krwi i żadna terapia tu nie pomoże i nawet chyba nie czują się nieszczęśliwi, tacy są po prostu 😉

 4. Jestem szczęśliwą osobą, ale nie potrafię wyeliminować ze swojego życia zamartwiania się, szczególnie o swoich bliskich. Szczęście to stan umysłu i w zasadzie od nas samych zależy, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nie:)
  Podczas studiów przeczytałam prawie wszystkie konieczne do zaliczeń i egzaminów lektury. „Ulisses” to jedna z nielicznych książek, przez które nie byłam w stanie przebrnąć:)

  1. No właśnie, ale przez to że się zamrtwiasz, nic nie będzie lepsze 🙂
   Jeszcze raz to powtłórzę : Ulisses jest koszmarny!!!! Ja, jak Ty nie mogłam tego strawić, choc też była to moja lektura na studiach …

 5. a bez owego Ulissesa się nie uda? to warunek konieczny?
  bo mleko zrozumiałem – obrzydliwość od której sen może uciec, a co dopiero pozostawiony sam na sam ze szklanka taki ja – z dwojga złego ten Ulisses wydaje się strawniejszy.

 6. Chyba nie przeczytam Agnieszko tego wpisu, bo mi przepis na nieszczęśliwe życie po prostu niepotrzebny 🙂 A jak to mawia mój ulubiony mówca – buddyjski mnich, im mniej w głowie spraw niepotrzebnych tym lepiej 🙂 Pozdrawiam

   1. Ja tak – Aguniu, ale Wszechświat – nie. A jak wiadomo, każda myśl jest afirmacją, nawet ta przeczytana. Dwadzieścia lat przeżyte w klimacie kropka w kropkę jak z Twojego posta – wystarczą.
    Jak mnie ktoś jeszcze kiedyś zapyta – dlaczego? A no właśnie dlatego – zamknęłam drzwi.

 7. Bardzo przewrotny ten post, tym bardziej że napisała go kobieta będąca samą radością. Już po 4 punkcie czułam taką irytację, że nie czytałam do końca. Może dlatego, że nie chcę czuć się nieszczęśliwa, a wręcz odwrotnie, ciągle poszukuję szczęścia. Do zobaczenia przy kolejnym wpisie, może bardziej będzie mi pasował. Uściski.

 8. Agnieszko- jesteś boska! Wpis genialny!
  Mam taką znajomą, która wypełnia prawie wszystkie punkty…i po 5 minutach z nią mam ochotę uciekać jak najdalej!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

 9. Miałam nie czytać bo nie chcę być nieszczęśliwa. Ale pomyślałam – zajrzę, będę wiedziała, czego unikać. I dobrze zrobiłam. Fajny pomysł na takie antyporady:)

 10. Dobrze mieć w sobie wewnętrzne dziecko i pamiętać, jak to jest być dzieckiem. Niektórzy zapominają i są zwykłymi gburami, z którymi nie chce się gadać, bo psują atmosferę. Muszę Ci to powiedzieć, że zawsze dodajesz przepiękne zdjęcia do swoich postów. Bardzo mi się podobają. Pogoń za pieniędzmi jest straszna. Cóż, często tak jest, że to właśnie my sami siebie unieszczęśliwiamy, a każdy chce jednak być szczęśliwy. Nie ma człowieka, który nie chce szczęścia.

  1. Oj, dziękuję, ciesze się, że Ci się zdjęcia podobają, myślę sobie, że to uzupełnienie treści, oko jest smakoszem i koneserem:)
   A co do szczęścia, to niestety wszyscy chcieliby je złapać, ale jakoś robią wszystko na przekór. Stąd też ten mój tekst a rebours.
   Uściski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *