Lifestyle, sport

9 powodów, dla których warto wykonywać ćwiczenia siłowe

Ćwiczenia siłowe ?

No tak, wiem, że zaraz powiesz, że nie, bo masz inne priorytety, że wcale nie zależy ci na zbudowaniu mega bicepsów, a tym bardziej nie marzysz o udach ze stali.

A w ogóle to już nie ten wiek, no i czasu masz zdecydowanie za mało. To przede wszystkim.

Jednak powiem ci, że nie to żadne argumenty i wcale nie chodzi o mega bicepsy.

Jeżeli nie ogranicza cię jakaś choroba, która naprawdę nie pozwala ćwiczyć siłowo, zastanów się nad  takim wzmocnieniem swojego ciała. Jeżeli nie masz czasu, ani ochoty chodzić do siłowni, kup sobie hantle albo co najmniej weź butelki napełnione piaskiem i zacznij powoli wyciskać ostatnie poty.

Bo korzyści dla zdrowia są naprawdę spektakularne.

9 powodów, dla których warto wykonywać ćwiczenia siłowe

1.Będziesz dłużej żyć.

Ludzie w średnim wieku, którzy są silni fizycznie, cechują się wyjątkową zdolnościa przetrwania, to znaczy mają szansę  osiągnięcia w zdrowiu późnej starości. Ogólna siła ciała to mniejsze ryzyko zachorowania na raka i choroby serca.

2.Twoje serce będzie mocne jak dzwon

Naukowcy z Uniwersytetu z Michigan wykazali, że ludzie, którzy przez dwa miesiące wykonywali trening siłowy całego ciała, obniżyli rozkurczowe ciśnienie krwi o 8 punktów, a tym samym ryzyko zawalu zmniejszyło się o 15 %, a udaru aż o 40%.

3.Wzmocnisz kości

Wiadomo, że z wiekiem zaczyna zanikać masa kostna, co może sprawić, że kiedyś zaczniesz się łamać. Tymczasem wiadomo dzisiaj, że regularne ćwiczenie siłowe przez 16 tygodni zwiększają gęstość kości, między innymi w obrębie stawów biodrowych i podnoszą poziom markera wzrostu kości we krwi, czyli osteokalcyny o średnio 19 %.

4.Nie zje cię stres

Wylewanie siódmych potów pod ciężarkami sprawi, że lepiej będziesz sobie radzić ze stresem. Szczuplejsi ludzie maja niższy poziom stresu niż ci tężsi. A ciśnienie krwi u ludzi umięśnionych wraca po zdenerwowaniu prędzej do normy, niż u tych bez muskulatury.

5.Spalisz mnóstwo kalorii

Ponieważ po treningu siłowym mięśnie potrzebują energii, aby odbudować swoje włókna, spalasz kalorie nawet wtedy, kiedy przestaniesz ćwiczyć, nie mówiąc o tym, że w czasie treningu spalasz więcej kalorii, niż ci, którzy ćwiczą bez ciężarków. Poza tym trening siłowy podkręca metabolizm, nawet na kolejne 39 godzin, czyli wtedy, kiedy już wygodnie zapadniesz się w poduszki fotela.

6.Nie będziesz odkładać z żalem ubrań, bo nie pasują

Między 30 a 50 rokiem życia traci się przeciętnie 10 % masy mięśniowej. A żeby było jeszcze gorzej, w jej miejsce wskakuje z zadowoleniem wstrętny tłuszcz, który jest głównym winowajcą tego, że chowasz swoje ulubione dżinsy do szafy ad calendas gracias. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Kilogram tłuszczu waży około 18% więcej niż kilogram mięśni. Dlatego rusz się, bo nigdy nie jest za późno. Mięśnie zamiast tłuszczu.

7.Będziesz szczęśliwszym człowiekiem

Nie tylko czekolada daje uczucie szczęścia. I nie tylko joga. Regularne ćwiczenia siłowe  3 razy w tygodniu, pomagają poprawić samozadowlenie i zwalczyć uczucie złości.

8.Zwiększysz swoją produktywność.

Kiedy ćwiczysz siłowo, masz więcej energii i pracę, na którą potrzebujesz na przykład 2 godziny, wykonasz na przykład w godzinę. Krótko mówiąc, masz mniej stresu i więcej luzu.

9.Stracisz więcej tłuszczu

Trening siłowy powoduje spalanie o 40 % więcej tłuszczu niż  na przykład trening aerobowy, kiedy owszem, tracisz tłuszcz, ale i mięśnie. Proporcje mniej więcej 75 % i 25%. Przy treningu siłowym zaś mię śnie wzmacniasz, a tracisz tylko zbędny tłuszcz, który nie jest ci do niczego potrzebny, a wręcz przeciwnie.

Myśle, że przekonałam cię do wykonywania ćwiczeń siłowych.  Ją staram się łaczyć je z elementami kalisteniki i rozciągania czyli essentrics . Linki podaję na dole.

Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do wyciskania potów dla zdrowia, długiego życia i pięknej sylwetki – Greenelka

Jeżęli to co robię, stanowi dla Ciebie wartość wartą wsparcia, zapraszam na moja stronę: Patronite.pl/greenelka

 

 

 

(Visited 199 times, 1 visits today)

12 thoughts on “9 powodów, dla których warto wykonywać ćwiczenia siłowe

 1. Lubię wędrówki, przebywanie wśród przyrody, ale do ćwiczeń nie mogę się zmusić, nie widzę zresztą powodów do katowania, skoro jestem w miarę aktywna i nie siedzę za biurkiem. Może się mylę, ale niech młodzi się pocą, bo mają po co.
  Serdecznie pozdrawiam

 2. Uch…. nawet mi nie mów – po prawie półrocznej stagnacji wracam do aktywności… i powiem Ci że nie jest łatwo, ale kto powiedział, że będzie?;)
  Dodałabym tu jeszcze lepszy humor – przynajmniej gdy ja poćwiczę, zawsze lepiej się czuję i uśmiecham:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

 3. no tak – pójdę na spacerek, a jak wrócę z niego, to boczek z lodówki mi zniknie… okropieństwo. chyba muszę kłódki kupić i zamykać ją przed spacerkiem.

 4. Może dzięki bardziej regularnym ćwiczeniom zacznę się więcej śmiać? Agnieszko, kiedy ty to wszystko robisz: 3 dziedziny sportu, spacery ze zwierzętami, pisanie bloga, pyszne gotowanie, czytanie…. Dziewczyno, jesteś chyba omnibusem:) Gratuluję

  1. Kochana, wszystko polega na właściwej kompozycji dnia. Zawsze miałam psy, zatem chodzenie z nimi na spacer mam we krwi. Często słyszę, no tak, ale ja nie mam czasu na psa, bo bym musiałą wychodzić z nim na spacer,a co zrobic jak pogoda nie dopisuje itd. Ale kiedy już tego psa masz, to nawet nie wiesz kiedy te spacery wejda ci w krew. I zawsze jakoś sie czas znajdzie, niezaleznie od pogody. Tak po prostu jest. Ja przy okazji pieke kilka pieczeni na jednym rożnie, bo w czasie marszu z psami zawsze robię kilka ćwiczęń, ot, tak po drodze. To samo w czasie pracy. Zawsze wkomponowuje jako przerywnik ćwiczenia. Takie albo inne. Nie poświęcam wiele czasu osobno na sport, ale wkomponowuję go w codzienny rytm i zajecia. Co do gotowania, to nie wiem czy to co robię jest pyszne, ale na pewno proste i zawsze szybko przygotowane. Nie lubię długo siedzieć w kuchni. Czytam zawsze kiedy mogę, wykorzystuje każdą chwilę, bo jestem typowym molem książkowym, nawet kiedy idę na spacer, to czytam. Acha, nie oglądam telewizji. W ogóle.
   Uściski 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *