Lifestyle

Przepis na udaną jesień

Bo jesień, Trzecia Siostra, rozstrzepana, z rozwianymi włosami i w poszarpanej wiatrem sukience nieśmiało puka do drzwi.

Czy tego chcesz, czy nie, lato założyło jedwabne rękawiczki i powoli żegna się.

I chociaż często twierdzisz co innego, że jesień ma swoje uroki, że te ciepłe kocyki z kubkiem dobrej herbaty, te smakowite czekoladki i pasjonująca książka, te wieczory, to wszystko jest super i ty lubisz jesień, to przyznaj się, tak naprawdę to bardzo ci smutno, to nie chcesz, żeby lato odchodziło.

No chyba, że mieszkasz tam, gdzie jest wieczne, albo zamienia się miejscami z wiosną. Bo tak naprawdę co ci po kolorowych liściach, kiedy nie możesz juz siedzieć wieczorem w ogródku i spoglądać  na gwiazdy? Bo niebo chmurami zasnute i gałęzie drzew w twoim ogrodzie bez zielonych sukienek…

Ja na przykład natychmiast zamieszkałabym na Sardynii, tam klimat nie tak surowy jak u nas. No, ale cóż…

Najgorszy ten brak słońca, nastrój pada i czy chcesz czy nie, zapadasz w jesienny letarg. Myslisz tylko ” łóżko, łóżko, łóżko i spać, byle do wiosny. A za oknem wiatr, deszcz i ciemność, brrr…

Nie ma zmiłuj, jesień idzie i niestety odwołać jej nie możesz. Ale możesz sprawić że będzie całkiem miła pomimo, pomimo tego wszystkiego czego jej brakuje.

Przepis na udaną jesień

Przede wszystkim spraw sobie kalosze, jeśli jeszcze nie masz

przepis na udana jesien

Koniecznie kolorowe. Kalosze są modne, ale nie o to chodzi.

W kaloszach możesz wejść w kałuże jak kiedyś w dzieciństwie. Wcale nie musisz moknąć i marznąć, ale dobrze będzie kiedy będziesz tankować światło dzienne jak najczęściej i jak najwięcej. Kalosze w połączeniu z kolorową kurtką pomogą ci się przemóc i wyjdziesz spod koca, a potem nazbierasz endorfiny, hormony dobrego nastroju.

Pokochaj kolory

przepis na udana jesien

Zapomnij o czerni, ciepłych brązach, szarości wykluczone. Mówię ci, z doświadczenia wiem, że kolorowe, ogniste wręcz barwy ubrań nie tylko poprawiają samopoczucie, one je wręcz budują od podstaw.

Ja pożegnałam się z ubraniami w stonowanych kolorach, wybrałam wszystkie te, które są energetyczne i pełne życia. Niekoniecznie musi to byc żółty płaszcz, ale na przykład kolorowy szal albo parasol?

Daj sobie porządnie w kość

przepis na udana jesien

Mimo, że ci się tak bardzo nie chce ( wierzę, wierzę), nie chowaj sie pod kołdrą, ale zmuś sie i poruszaj się. Nawet kilka prostych ćwiczeń poprawi ci humor. A jak już zaczniesz, to i apetyt na więcej przyjdzie , może jakaś zumba, albo siłownia ? Tu jest jedna z moich propozycji.

Umów się  na randkę z Louisem de Funes

na wieczorny domowy seans. Obłóż się komediami, bo w jesienne wieczory nie ma nic lepszego niż śmiech. To najbardziej skuteczny antydepresant na świecie.  Nieraz trudno się śmiać, ja wiem , ale kiedy sobie wrzucisz na ruszt komedię, to nawet, jeśli na początku będzie to śmiech wymuszony, z każdą chwila będzie lepiej.

Jesień = śmieszne filmy

A co z czekoladą ? A bita śmietana na pocieszenie, to co ?

przepis na udana jesien

Bo wiesz, magnez i te rzeczy, pisałam o tym tutaj. Ale co innego kiedy czekoladkę przegryziesz sobie latem, w przelocie, pławiąc  się w zbawiennej dla zdrowia witaminie D, a co innego w listopadowy wieczór, kiedy zjada cię chandra, a ty zjadasz czekolady całe tony. Do wiosny daleko, jeszcze zrzucić zdążysz te boczki , te oponki – myślisz…

E, lepiej już wypić kubek naturalnego kakao, nie pozostawi pamiątki w postaci tłuszczu, a za to doda ci humoru i odejmie stresu, bo jest bogate w fenyloetyloaminę, która cudownie wytwarza endorfiny.

Przytulanki, kołysanki

przepis na udana jesien

Oprócz komedii obłóż się kotem, psem, wygłupiaj  się z dzieckiem, przytulaj się do ukochanego, albo ukochanej, nie żałuj sobie bliskości i przytulanek. To lekarstwo i sposób na zły humor najlepsze, nie ma działań ubocznych, nie można go przedawkować, tylko zażywać i to codziennie, codziennie !

A ty ? Jaki jest twój przepis na udaną jesień ?

Pozdrawiam – Agnieszka

I zapraszam tutaj:

Cztery siostry,czyli bajka dla Amelki

 

 

(Visited 228 times, 1 visits today)

komentarze 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Polub Greenelkę na Facebooku