Zdrowie, jedz zdrowo, Lifestyle

Czy sztuczna inteligencja powie ci co masz jeść, czyli żałuj każdej róży

Jeszcze na początku szalonego XXI wieku wydawałoby się to niemozliwe.

Ale nie dzisiaj.

Smartfony z ich niezliczoną lilością aplikacji, smartwatche badające twoje zdrowie nawet kiedy śpisz, takie potworki na ręce, inteligentne wagi, co to ci powiedzą ile masz tłuszczu, ile wody, a ile mięśni, one wiedzą już i tak wszystko. To nawet nie jest złe, bo wiedzą prędzej niż pomyślisz. Mogą zapobiec takiej na przykład cukrzycy, albo co gorsza – zawałowi serca.

Algorytmy, analiza big data i te rzeczy. To nie jest złe akurat. Zwłaszcza, że choroby cywilizacyjne rozwijają się w tempie równie szybkim jak technologia.

Pod warunkiem, że tego sobie życzysz.

Tak czy owak, wszystko rozwija się błyskawicznie i nie jest to przemijająca moda, ale staly trend.

Już teraz na rynku jest mnóstwo aplikacji, które dopasowują automatycznie plan żywieniowy do informacji o twoich potrzebach. Mimo tego to wciąż  zaledwie drobniutki ułamek wiedzy, którą może osiągnąć człowiek.

Mimo całego wielkiego zachwytu na AI, nad sztuczną inteligencją, wciąż algorytmy nie przewyższają ludzkiego mózgu, choć technologia ściga się z tym cudem zamknietym  w twardej skorupie czaszki i nieustannie  się udoskonali,  a możliwości ma coraz szersze.

I któregoś dnia sztuczna inteligencja będzie twoim dietetykiem, a ten piękny zawód zniknie jak wiele innych. To sztuczna inteligencja będzie układać twój jadłospis i to może być jej największą siłą. Dlaczego?

Bo korzysta z danych i błyskawicznie je przetwarza.

Może ci pomagać w układaniu listy zakupów, albo w trakcie przyrządzania posiłków.

A jesli będziesz się niezdrowo odżywiać? Czy sztuczna inteligencja powiadomi twojego pracodawcę., albo nie daj Boże twoją firmę ubezpieczeniową?

Nie można przewidzieć w jakim kierunku to pójdzie. Na razie na świecie jest entuzjazm, że AI może szybko napisać e-booka, albo post na social media…

Ale szanuj mimo tego każdą różę… Póki jeszcze jest czas…

Pozdrawiam – Greenelka

 

 

 

 

 

(Visited 101 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Polub Greenelkę na Facebooku