Lifestyle

Jak być nielubianym. Niezawodne sposoby.

Jak być nielubianym. Niezawodne sposoby.

Wydawałoby się, że każdy z nas chciałby osiągnąć coś przeciwnego. Dlaczego jednak niektórzy  postępują tak, że chciałoby się zatrzasnąć za nimi drzwi i nigdy już ich nie  oglądać?

Znasz takich ludzi?

Oczywiście. Co za  pytanie. Każdy z nas zna.  Dlatego pomyślałam,  że przydałby się  podręcznik właśnie dla nich.

Tak, żeby w swoich staraniach stali się doskonali, perfekcyjni. Żeby spełniło się ich marzenie,  czyli, żeby zostali sami  ze sobą

Inspiracją stała się dla mnie rozmowa  dwóch moich znajomych, której byłam świadkiem.

Oboje całe lata myśleli, że są przyjaciółmi. Rozmowa była burzliwa , z każdą minutą  coraz bardziej nieprzyjemna i zakończyła się kłótnią.

O przyjaźni mowy nie ma, a co najgorsze, chyba  nigdy nie było.

Jak być nielubianym.Niezawodne sposoby

I przyszło mi do głowy, żeby trochę się zabawić i oto, co z tego wyszło..

 Jak być nielubianym. Niezawodne sposoby.

Przede wszystkim zawsze uważaj, że masz racje. Zawsze !

Jest to oczywiste dla tak wyjątkowego człowieka  jakim jesteś, więc dawaj to każdemu, na każdym kroku do zrozumienia.

Nie pozwól, żeby komuś wydawałoby się, że to jego jest na wierzchu. Absolutnie musisz mieć ostatnie zdanie. I do tego wypowiedziane z wyższością.

Najlepiej wyćwiczyć się w zdobywaniu wrogów, kiedy idziesz w odwiedziny.

Przede wszystkim natychmiast po wejściu do domu gospodarzy zaproponuj im dobry środek  do mycia okien i  płyn na wybielenie firanek.

Jeśli przypadkiem ich auto nie stoi w garażu, spójrz dyskretnie i powiedz, że akurat ten typ tak ma, że często się psuje , a w ogóle to  szybko łapie rdzę.

jak byc nielubianym. Niezawodne sposoby

Kiedy  wreszcie zasiądziecie do stołu, co chwila wtrącaj niewinne uwagi,  że znasz bardzo dobre sposoby na doprawienie sosu, aby nie był mdły,  że cebuli nie powinno się tak bardzo smażyć , a w ogóle twoja babcia robiła najlepsze zrazy na świecie i chętnie możesz dać przepis  pani domu.

Choć te, która ona zrobiła, są rzecz jasna wspaniałe. No ale zrazy  twojej babci, mmmniam, mniam, nie równają się z niczym, sorry.

Pod żadnym pozorem nie śmiej się z cudzych dowcipów !

Raczej staraj się zachowywać powagę, a jeśli już chciałbyś poluzować  nastrój, opowiedz własny dowcip. Będzie na pewno na o wiele wyższym poziomie.

Jeśli wśród gości jest pani, o dajmy na to korpulentnej postawie, powiedz jej w zaufaniu, ale dostatecznie głośno, że znasz doskonały środek na odgrubienie. Działa nawet, jeśli ma się  ponad 20 kilo nadwagi.

Panu, któremu spod paska wylewa się nieapetyczny tłuszczyk, opowiedz historię kolegi z twojego biura, któremu  trzeba było wstawić dwa stenty i jeden bajpas, bo za bardzo się obżerał.  W razie czego służysz adresem dobrego kardiologa.

jak byc nielubianym.niezawodne sposoby

Jeśli  znajdujesz się w towarzystwie nie najmłodszym, możesz opowiedzieć historię twojego znajomego, który aktualnie przeżywa drugą młodość, no, ale cóż w tym dziwnego, prawda,  że zakochał się w młodszej, skoro własna żona tak się ostatnio  zaniedbała ?

A co, jeżeli  jesteś w towarzystwie, w którym znajdują  się dzieci ? O, to masz pole do popisu, naprawdę.

Na przykład możesz miło wtrącić, naturalnie z dyskretną wyższością, że  twoje własne pociechy czytały już w wieku dwóch lat, a kiedy ukończyły pięć,  potrafiły  rozwiązywać zadania matematyczne dla dziesiątej klasy.

Co oczywiście, nie ma nic do rzeczy, ( tu należy spojrzeć na pociechy gospodarzy ze słodkim  uśmieszkiem), bo dzieci rozwijają się różnie i jeśli  nawet nie są  bardzo zdolne, też  mogą urządzić się w życiu, a w najgorszym razie będą wykładać chemię w Biedronce.

Kiedy dzieci są starsze, rzuć uwagę, że  kredytami można się zarżnąć i w ogóle nie opłaca się nic zaczynać, najlepiej wszystko zakończyć.

Bo co to za życie dla młodego człowieka, jęśli nie miał możliwości studiowania na Sorbonie. Przecież nasze uczelnie to wiadomo, pożal się Boże.No, może jagiellonka jeszcze, ale też już zeszła na psy.

Kiedy w twoim towarzystwie znajdzie się nastolatek, albo nastolatka,(dowolne wpisać), możesz  podzielić się z nim (nią) odkrywczą myślą, że ty  w jego (jej) wieku też miałeś taką straszną cerę  z  pryszczami.

Oczywiście ten wariant sprawdza się dobrze, jeśli towarzystwo jest liczne, a najlepiej, jeśli są jeszcze inni rówieśnicy nieszczęsnego nastolatka.

Rewelacyjnie byłoby, gdybyś go doprowadził do płaczu. Wtedy bowiem , co wysoce niezrozumiałe, nieszczęsny młody człowiek uciekłby z pokoju i z całej siły trzasnął drzwiami.

jak byc nielubianym niezawodne sposoby

Mógłbyś wtedy dodać z ironicznym uśmieszkiem, że  ty wychowałeś swoje dziecko inaczej. A poza tym ono i tak nie miało pryszczy, bo dbałeś o jego właściwe odżywianie, a wtedy gwarantowana piękna cera. No, ale cóż, wiedza o tym dzisiaj jest na wyciągnięcie ręki, co z tego, skoro ludzie z niej nie korzystają.

A propos wiedzy.

Zawsze przygotuj sobie kilka bardzo mądrych wyrażeń, przeczytaj parę recenzji sztuk teatralnych, najlepiej ze scen eksperymentalnych i bardzo nowoczesnych i opowiadaj o tym, naturalnie z wyższością.

Jeśli jest z tobą twoja żona, koniecznie powinieneś zdradzić  tajemnicę, że jej piękna fryzura, to zasługa lokowek, które twoja ukochana zakręca co noc i co rzecz jasna jest bardzo w porządku, ale znasz przypadki, kiedy stało się powodem do zdrady.

Jeśli  jesteś kobietą i towarzyszy ci mąż, to również masz duże pole do popisu.

Na przykład możesz od niechcenia opowiedzieć o panu Janku z sąsiedztwa, który zawsze przychodzi do was, kiedy coś się zepsuje. Żona pana Janka, o ta ma super męża, no, ale nie każdy wszystko umie, prawda? Poza tym wiadomo, że z wiekiem psują się oczy i trudno zobaczyć każdą  śrubkę  ( tu jadowite spojrzenie na własną druga połowę).

Kiedy rano się budzisz, natychmiast pomyśl, że na pewno zaraz będzie padać, a w ogóle masz wszystkiego dosyć i dlaczego inni mają lekko, a ty zawsze pod górkę.

Jeśli za oknem świeci słońce, pomyśl, że to straszne, bo wszystko wyschnie, a jak wszystko wyschnie, to ceny znowu wzrosną i jak ty to wszystko uniesiesz, choć i tak wypruwasz sobie żyły.

jak byc nielubianym.niezawodne sposoby

Oczywiście pomyśl z rozgoryczeniem, że choć te żyły wypruwasz sobie codziennie, to i tak nikt tego nie docenia.

Jeśli za oknem pada, to pomyśl, że ceny też wzrosną, bo wszystkie plony zgniją.

Zimą wścieknij się, bo musisz odgarniać śnieg sprzed domu, albo z auta.

Jesienią też musisz się wściec, bo na pewno złamiesz sobie nogę na mokrych liściach, wiadomo przecież, jak pracują służby miejskie.

Wiosną pomyśl, że będzie zimny maj, a może i czerwiec , a w ogóle to lata w tym roku nie będzie. Bo generalnie świat schodzi na psy, wiadomo, to i pory roku są beznadziejne.

Tymi przemyśleniami koniecznie dziel się ze swoją drugą połową.Każdego dnia.

Jak być nielubianym. Niezawodne sposoby

 A potem poczekaj.

                           Poczekaj.

                                        Poczekaj.

Jeśli postąpisz dokładnie według powyższych instrukcji, doczekasz się dnia, w którym rzuci cię żona, (mąż), własne dzieci cię znienawidzą, a przyjaciele opuszczą.

Wszyscy, co do jednego.

Ale w czym rzecz?

Wreszcie będziesz napawać się swoim towarzystwem i nikt tu ci nie będzie…

ps: zapomniałam o takich drobnostkach jak ta, żebyś nigdy, nikomu nie pomagał, bo po co? Inni też ci nie pomogą.

Pozdrawiam – Agnieszka

Zapraszam Cię też tutaj

https://greenelka.pl/kiedy-zapominasz-w-sobie-dziecko-czyli-alicja-przed-lustrem//

 

(Visited 613 times, 1 visits today)

komentarzy 36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Polub Greenelkę na Facebooku