Olej lniany jest, od niedawna, obok oleju kokosowego moim ulubionym kosmetykiem.
Oto co potrafi olej lniany, o czym może nie wiesz
Zapobiega chorobom krążenia
Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 zawarte w oleju lnianym w idealnych proporcjach, pomagają obniżyć poziom „złego cholesterolu” i zwiększyć poziom tego dobrego, przez co bardzo silnie minimalizują ryzyko wystąpienia chorób krążenia. Olej lniany przy okazji pomaga zmniejszyć nadciśnienie.
Wzmacnia jelita i żołądek
Olej lniany wpływa na wzmocnienie oraz szybszą regenerację błon śluzowych jelit, dlatego jeśli cierpisz na choroby wrzodowe żołądka albo dwunastnicy, czy też zapalenia jelit, ale i zaparcia, rozważ wkomponowanie oleju lnianego w codzienną dietę.
Wspomaga odgrubianie, na przykład jeśli masz dość już oponki w pasie
Jeśli uważasz, że koniecznie musisz zgubić kilka nadprogramowych kilogramów i się odgrubić, pomyśl o oleju lnianym. Pomoże ci dlatego, że zawiera lignany, które regulują gospodarkę węglowodanową i przyspieszają metabolizm.
Właśnie dzięki lignanom pożywienie zamienia się nie w tłuszcz, a w energię. Oprócz tego olej lniany ma sporo błonnika, który tak czy owak pomaga w procesie trawienia.
Oczywiście nic nie da spożywanie oleju lnianego jako dodatku do diety fastfoodowej, konsumowanej przed ekranem telewizora albo laptopa, generalnie w fotelu, czyli siedzącej.
Poprawia humor
Olej lniany bezpośrednio wpływa na psychikę, oczywiście ze względu na zawartość cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3.
Łagodzi wahania nastroju, a nawet zapobiega depresji.
Działa przeciwstarzeniowo
Że w końcu każdy się zestarzeje, a po ostatnim deserze odłoży łyżeczkę, wiadomo, ale olej lniany w połączeniu ze zdrowym stylem życia, wiesz o co chodzi – wystarczająco dużo snu, codzienny ruch i jak najmniej przetworzonego chłamu, pomaga zahamować, a raczej opóźnić procesy starzenia. Jeśli chodzi o panów, pomoże im w walce z łysieniem, co jest często powodem zgryzot, na pożyczkę” śmieszy mnie fryzura ” na pożyczkę”,ale co ważniejsze – minimalizuje ryzyko wystąpienia raka prostaty. W przypadku pań łagodzi problemy w okresie menopauzy.
Olej lniany jest zalecany kobietom w ciąży
Ze względu na zawartość kwasów omega-3 i omega-6 i ich doskonałe proporcje, olej minimalizuje ryzyko wystąpienia zbyt wczesnego porodu, ale i dostarcza dzidziusiowi w mamusi brzuszku niezbędnych składników odżywczych, które pozwolą mu się dobrze rozwijać – również intelektualnie.
Zapobiega i leczy choroby skóry
Olej lniany pomaga skórze szybciej się regenerować,więc jest rewelacyjny w walce z łuszczycą, egzemą, odleżynami, wrzodami czy czyrakami.
Nawilża i odżywia
Olej lniany, w przeciwieństwie do konwencjonalnych kosmetyków, nie tylko nawilża skórę z zewnątrz, ale również odżywia od środka.
Ja nakładam olej lniany na skórę codziennie, rano i wieczorem i jak długo żyję, nie spotkałam się z tak mega pozytywnym efektem.
Skóra jest doskonale nawilżona, miękka, gładka i do tego nabiera złocistej barwy, tak jakby lekkiej opalenizny. Oprócz tego nie błyszczy i nie świeci się. Nakładam też olej na końcówki włosów i traktuję to jako rodzaj odżywki,wzmacniającej, ale możesz śmiało nałożyć na całą długość włosów, będzie rewelacyjna kuracja.
Włosy będą, już po kilku zabiegach miękkie, doskonale nawilżone i po prostu zdrowe.
Żeby zmaksymalizować zdrowotne i urodowe efekty, warto aplikować sobie olej lniany do wewnątrz. Oczywiście najlepiej w formie dressingu w sałatce, to tak czy owak najzdrowsze, bo wszelkie dobroczynne składniki zawarte w warzywach podwajająswoją w towarzystwie tłuszczu, no, a poza tym to smaczne.
Jedna sałatka dziennie, a najlepiej dwie jak twierdzi dr Joel Fuhrman, to podstawa zdrowia.
A na koniec uwaga:
kupuj tylko oz lej lniany tłoczony na zimno, najlepiej organiczny. Nie używaj do smażenia, gotowania, bo zamiast bomby zdrowia dostaniesz bombę chorób. I pamiętaj, że po otwarciu butelki, olej musi byc przechowywany w chłodnym, zaciemnionym miejscu i dość szybko zużyty. Najdłużej do trzech miesięcy.
I tym Cię pożegnam, pozdrowionka – Twoja Greenelka