Lifestyle

Szczęśliwy człowiek coś robi inaczej. Ale co ?

Wiadomo, że każdy chciałby być szczęśliwy. Nic nowego. Nie mam na myśli jednak wymuszonej szczęśliwości, takiej według poradników, lecz stanu prawdziwego szczęścia, takiego, które po prostu jest.

Trudne pytanie brzmi : jak to osiągnąć?  Co robić?

Szczęśliwy człowiek coś robi inaczej. Ale co?

Chyba ma inny styl życia. Myśli inaczej. Lżej. Z większą fantazją. Ma dużą dozę akceptacji i zaufania do świata i ludzi. Nie szuka złego, lecz dobrego. Może to właśnie jest najważniejsze!

Szczęśliwy człowiek  szuka szczęścia w sobie

To podstawa. Miłość, przyjaźń, nigdy nie będzie dobrze funkcjonować, jeśli z samym sobą nie będziesz żyć w harmonii.

Szczęśliwy człowiek  żyje tu i teraz

Naturalnie jesteś czasami myślami w przeszłości albo przyszłości, to jasne. Ale postaraj się jak najczęściej być tu, gdzie jesteś. Naucz się  przeżywać intensywnie to co jest teraz, w tym momencie twojego życia. Szczególnie chwile,  które na to zasługują.

Może pocałunek pierwszych wiosennych  promieni słońca na twojej twarzy ?…Szczęśliwy człowiek coś robi inaczej. Ale co ?Szczęśliwy  człowiek  ma zaufanie

Zaufaj sobie i życiu. Nic nie dzieje się bez przypadku. Jeśli sobie to uświadomisz, wszystkie, nawet najbardziej bolesne przeżycia łatwiej zniesiesz.

Pieniądz to nie wszystko – dewiza szczęśliwych ludzi

Wiadomo, że wszyscy potrzebujemy pieniędzy, ale nie pozwól, żeby pieniądz miał nad tobą władzę. Jeśli masz pracę, której nienawidzisz, ale trzymasz się jej ze względów finansowych, zrób wszystko, aby ten stan zmienić. Odważ się !

Szczęśliwy człowiek  ma poczucie humoru.

Zwłaszcza umiejętność śmiania się z samego siebie daje niesamowita siłę. Śmiej się dużo i często, otaczaj się ludźmi, którzy mają poczucie humoru, a ponuraków omijaj dużym łukiem.

Właściwie każdy dzień , kiedy się nie śmiejesz, jest dniem straconym.

szczesliwy czlowiek cos robi inaczej.Ale co?

Szczęśliwy człowiek jest wdzięczny

Zawsze, kiedy masz zły dzień, kiedy jest ci bardzo źle,  zastanów się za co możesz czuć wdzięczność. Jestem pewna, że znajdzie się niejeden powód. Zawsze !

To droga, a nie cel uczyni cię szczęśliwym

Nie spełnienie marzeń, lecz dążenie do ich spełnienia  jest tym, co daje szczęście

Szczęśliwy  człowiek  akceptuje życie jako zagadkę

Korzystaj z momentów szczęścia, które daje ci życie i nie doszukuj się na siłę odpowiedzi, dlaczego jest tak a nie inaczej.

Szczęśliwy człowiek nie  pielęgnuje w sobie zazdrości

Zazdrościsz ? To najgorsze, co możesz zrobić. Nigdy nie porównuj się z innymi, bo każdy człowiek jest wyjątkowy  w swoim rodzaju. Zazdrość zabija szczęście, nigdy nie zazdrość komuś, bo ma więcej, bo osiągnął więcej. Jednak jeśli jego osiągnięcia zmotywują cię do działania, to bardzo dobrze.

Szczęśliwy człowiek jest  zdolny się zmieniać

Nic w życiu nie jest stałe. Naucz się być zdolnym do zmian.

Szczęśliwy człowiek  nie narzeka, lecz działa

Nie ma nikogo, kogo choć raz nie dotknęłoby zmartwienie, a może i nieszczęście. Jednak są ludzie, którzy z upodobaniem graja rolę cierpiętnika i ofiary i w ten sposób próbują zyskać uwagę, współczucie a nawet przyjaźń. Są też ludzie , którzy z każdej takiej sytuacji wychodzą wzmocnieni. Staraj sie dołączać do drugiej grupy !

Szczęśliwy  człowiek  lubi siebie

Najważniejsze. Właściwie to powinno znaleźć się na początku, ale niech zostanie jako podsumowanie.

To nie egoizm. To oznacza, że czujesz się dobrze we własnej skórze.  Najbardziej nielubiani ludzie, to ci, którzy sami siebie nie znoszą.

Pokochaj siebie !  Be happy !

Pozdrawiam Cię serdecznie – Agnieszka

I zapraszam tutaj:

Oto twoja chwila szczęścia, nie przegap jej !

 

 

 

 

 

 

(Visited 924 times, 1 visits today)

14 thoughts on “Szczęśliwy człowiek coś robi inaczej. Ale co ?

  1. Tak sobie myślę Agnieszko, że żyję w zgodzie ze sobą, no może niezupełnie, ale pracuję nad tym. Codziennie staram się robić dobre uczynki, dziękować za to co mam 🙂 Ściskam 🙂

  2. No własnie – szczęśliwy człowiek nie narzeka lecz działa. I to moja dewiza:D
    Dodałabym jeszcze, że szczęśliwy człowiek ma swoją ulubioną kawę… tak, wiem;))))
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  3. Ludzie czekają na to szczęście ulotne, a tymczasem czas ucieka i mogą się nie doczekać. Tymczasem szczęście jest w każdym z nas, tylko trzeba go wydobyć i cieszyć się każdą chwilą każdego dnia, bo jutro może być za późno.
    Serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *