Zdrowie, jedz zdrowo

Te 4 ziołowe herbatki zrobią Ci wspaniały detoks i dostarczą dużo antyoksydantów

W roli głównej dzisiaj

4 rewelacyjne herbatki ziołowe, które odtrują twoje ciało, wyciągną toksyny, poprawią trawienie i pomogą w ten sposób powstrzymać choroby.

Na szybko:

Herbatka ze skrzypu polnego

Działa super przy przeziębieniach, a wiesz, że właśnie teraz jest ten okres, kiedy wszyscy smarkają i kaszlą, nie mówiąc o dokuczających zatokach. Ta herbatka pomoże Ci  przy zalegającym śluzie w drogach ddechowych, więc jeśli kaszlesz, walnij sobie śmiało jeden albo dwa kubki.

Jakby tego było mało, skrzyp polny zapobiega gromadzeniu się zbędnej wody w  ciele, usprawnia przepływ limfy, ale jakby tego było jeszcze mało, poprawia wygląd skóry, wzmacnia włosy  paznokcie. No, ale dzisiaj to nie temat. Dzisiaj załatwiamy detoks.

Herbatkę  ze skrzypu możesz zmieszać z anyżem, miętą, lukrecją( jeśli nie masz przeciwskazań). Zioła mieszaj w równych proporcjach.

Herbatka z tymianku

Pomaga odtruć wątrobę, czyli najpilniejszą sprzątaczkę, co to każdego dnia wymiata z ciała resztki śmieciowego jedzenia, usprawnia pracę przewodu pokarmowego i pomaga zachować spokój, co trudne jest w dzisiejszych, zwariowanych czasach.

Już nie wspomnę o antyutleniaczach siedzących w wielkiej liczbie w tymianku.

Pij na zdrowie, możesz śmiało zmieszać w równych prooprcjach z kwiatami lipy albo melissy.

Tę herbatkę zaparzaj 10 minut pod przykryciem

Herbatka z liści truskawek

No wiem, że wiesz, tak tak, truskawki są absolutnie najlepsze i tak smakują latem i czekasz na nie tak długo, kiedy za oknem paskudne zimno, śnieg, mróz i ciemno prawie w południe.

Ale czy słyszałaś o tym, że nie tylko owoce, ale i liście truskawek są lecznicze?

Jeżeli masz problemy z podagrą, wypróbuj koniecznie tę herbatkę. Nie tylko oczyści Twoje ciało, ale dostarczy jednocześnie mnóstwo antyoksydantów.

Zmieszaj liście jagód, truskawek, lipy w równych proporcjach i pij na zdrowie jedną filiżankę dziennie.

I numer 4 na koniec

Herbatka z czarnego bzu

Wunderwaffe przy przeziębieniach, gorączce i w ogóle wszelkich chorobach dróg oddechowych. Działa przeciwzapalnie, napotnie i rozgrzewająco.

Możesz mieszać w równych proporcjach z kwiatami lipy.

Wszystkie herbatki pij rano, zamiast porannej kawy, albo, jeśli kawę kochasz ponad wszystko w rannych godzinach, pij herbatki w ciągu dnia.

Trzy tygodnie spokojnie wystarczą na taką kurację detoksykującą.

Pozdrawiam i na zdrowie

Twoja Greenelka

(Visited 202 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *